28 сеп. 2022

Ваня Попова

Григор Димитров загуби от Иля Ивашка

Григор Димитров загуби първата си среща от Sofia Open. Той не успя да надделее над Иля Ивашка от Беларус, като резултата е 3-6, 6-7 (3). Мача е част от осмина финалите на сериите АТП 250. Двубоя не започна добре за българина, като след това, въпреки пробива за най-добрия ни тенисист, нещата не потръгнаха. През втората част играта беше на кантар, като Григор все точки от 5 гейм. Последваха 4 шанса за брейк в 11 гейм, но Иля Ивашка отново имаше по-силно представяне. След спасяването на два мачбола в 12 гейм закономерно се стигна до тайбрек, който беларусеца взе с 4:1 точки.
Представянето на двамата тенисиста беше на ниво, но за жалост Иля се оказа по-подготвен и грабна победата. Следващия му съперник за място в полуфиналите е победителя от двубоя между Лоренцо Сонего и Холгер Руне.