10 юни 2022

Ваня Попова

България завърши наравно с Гибралтар

В среща от Лигата на нациите, България завърши равен с Гибралтар. Резултата между двата отбора е 1:1. Според повечето спортни критици това е срамен и излагащ страната ни спортен двубой. Пръв се отчете Георги Минчев, който вкара гол в добавеното време на първото полувреме. През 61-та минута, от дузпа Лиъм Уокър изравни. Мачът беше дебютен за Гонзо като тренъор на националния отбор. След такъв развой на събитията България остава с две точки в групата, на седем от лидера в групата Грузия.

На вратата Георги Иванов направи промяна в последния момент и замени Николай Михайлов със стража на Славия Светослав Вуцов. В защита Гонзо нареди Виктор Попов от Черно море, Божидар Чорбаджийски, Петко Христов и Едисон Йорданов, който стартира като титуляр във втори пореден двубой. Варненецът Мартин Минчев действаше по десния фланг, а отляво – Адриан Краев, за когото това беше дебют в националния тим. В центъра на полузащитата са двама левскари – Георги Миланови Филип Кръстев. Напред атаката водиха централният нападател на Георги Минчев и героят на “сините” от финала за Купата на България Илиян Стефанов.